High Intensity Training trennimetodi leiutaja Arthur Jones

Arthur Jones - Pullover machine

Arthur Jones oli Nautilus ja MedX trenazõõride leiutaja ja mees kes arendas ühe maailma tõhusaimatest trennimetodidest mida kutsutakse sealt saadik HIT trenni metodiks.

Kes oli Arthur Jones ?
Jonesi ideed püüdsid muudata arusaama kulturismi ja jõutreeningu kohta Arnold Schwarzeneggeri trenni viisidest ja kavadest, mis hõlmas tunde jõusaalis vabade raskustega, kõrge intensiivsusega treeningutele.

High Intensity trennimetodi hõlmab lühikesi üksikuid seeriaid, kus iga seeria viiakse kuni täieliku lihaspuudulikkuseni sagedusega üks või kõige rohkem kaks korda nädalas eesmärgiga maksimeerida lihaste hüpertroofiat ja suurendada jõudu.

Jonesi juhendamisel treeninud kuulsad isikud on Casey Viator, Eddie Robinson, IFBB professionaalsed kulturistid Mike ja Ray Mentzer (mõlemad võitsid vastavalt Mr. America IFBB ja AAU tiitlid), Sergio Oliva (kõigi suuremate kulturismivõistluste võitja ja oli ka ainus, kes võitis Mr. Olympia tiitli 2. koha saavutanud Arnold Schwarzeneggeri ees) ja Boyer Coe ( Mr. America, Mr.International, Mr.Universe jne)

Jonesi väljaannete hulgas oli ka Nautilus Bulletins, mis lükkas ümber tänapäevased müüdid harjutuste ja trennikavade kohta.

Täiendavad väljaanded hõlmasid Jonesi uuringute tulemusi lihasstruktuuride erinevate reaktsioonide kohta, mis on kokku puutunud erineva koormusega piiratud ja piiramatu liikumisulatusega. Jones märgistas need vastused spetsiifilise S-tüüpi vastuseks ja üldiseks G-tüübiks. Ta oli esimeste teadlaste seas, kes katsetas katsealustel eranditult ekstsentrilist treeningut ja esimeste seas, kes viitas ekstsentrilise treeningu paremusele ja tähtsusele jõu suurendamisel. Ta oli infimeetriliste ja akineetiliste treeningseadmete leiutaja. Ta oli esimene trenažööride disainer, kes kasutas trenažöörides nukke, mitte rihmarattaid, võimaldades esmakordselt vastupanu, mis varieerus piki inimese lihasstruktuuride tekitatud jõukõveraid.

Just Nautiluse masinate tulek muutis jõusaalitreeningu üldsusele ahvatlevaks, soodustades 1970. ja 80. aastate fitnessibuumi ning mille tulemuseks olid Nautiluse jõusaalid Ameerika Ühendriikide kaubanduskeskustes.

Nautiluse masinad ja firma, mille ta nende müümiseks moodustas, tegid Jonesist multimiljonäri ja tõid ta Forbesi 400 rikkaima inimese nimekirja. Ühel hetkel hindasid finantsanalüütikud, et Nautilus teenib aastas 400 miljonit dollarit. Ta müüs 1986. aastal 23 miljoni dollari eest ettevõtte Nautilus Inc. Ta müüs 1996. aastal ka MedX Corporationi ja läks seejärel pensionile.

28. augustil 2007 suri Jones oma kodus Ocalas Floridas 80-aastaselt loomulikul teel. Temast jäid maha kaks tütart ja kaks poega, Gary ja William Edgar Jones. Gary Jones lõi Hammer Strengthi jõutreeningu masinad.

Kas tekis huvi minna ajas tagasi ja kogeda Nautiluse esmase põlvkonna masinaid ? Neid saate proovida ja katsetada HC GYM jõusaalides tallinas. Peale nautiluse arendas Arthur kompromissivaba trenazõõride seeria MedX . Med X trenazõõrid leiate sikupilli HC GYM klubist.

ArthurJones

ArthurJones